REGULAMIN MŁODEGO PIŁKARZA

„TRENING CZYNI MISTRZA”

Przed treningiem, meczem, turniejem:

Jako przyszły piłkarz nie piję alkoholu, nie palę papierosów i nie używam wulgarnych, obraźliwych słów wobec bliskich, kolegów, gdyż mam szacunek do siebie i wszystkich osób.

Aby dobrze przygotować się do zawodów pamiętam aby się wyspać (8 – 10 godzin snu), oraz ostatni duży posiłek jem najpóźniej 2godz przed treningiem, meczem lub turniejem.

Przed i w dniu meczu staram się nie zmęczyć poprzez np. bieganie, grę z kolegami, itp. aby w 100% być przygotowanym i wypoczętym do meczu lub turnieju.

Na każde zawody zabieram dokument tożsamości (dowód osobisty lub legitymacja)

Jeżeli nie jestem pewien godziny zajęć, meczu, bądź jakiejkolwiek innej sprawy dzwonię do trenera lub sprawdzam na stronie internetowej.

Na zajęcia sportowe przychodzę 15 minut przed ich rozpoczęciem, a już na pewno nie spóźniam się!

W trakcie treningu, meczu, turnieju:

W szatni przed treningiem, zawodami lub w przerwie meczu, turnieju, w skupieniu wysłuchuję wskazówek trenera.

W szatni przed i po zajęciach sportowych zawsze robie porządek na swoim miejscu.

Przed i po zajęciach sportowych pomagam trenerowi przenieść sprzęt sportowy (piłki, tyczki, pachołki, itp.)

Będąc na boisku przed treningiem nie wykonuję strzałów do bramki tylko indywidualnie lub z kolegami rozgrzewał się z piłką (żonglerka, podania, gra w „dziada”)

Napój (woda niegazowana) zostawiam za linią boczną. Spożywam tylko za zgodą trenera, w określonych przerwach podczas zajęć.

Podczas zajęć sportowych skupiam się na ćwiczeniach, grach i zabawach, a nie obserwuję co się dzieje poza boiskiem oraz nie rozmawiam z kolegami.

Będąc na boisku pamiętam, iż nie wolno ze względów bezpieczeństwa wieszać się (huśtać, skakać itp.) na bramkach lub płocie.

Jeżeli doszło z mojej winy do upadku kolegi lub przeciwnika – podaję mu rękę i przepraszam – PAMIĘTAM O PRZESTRZEGANIU ZASAD FAIR PLAY.

Jeżeli źle się czuję bądź odczuwam inne dolegliwości, natychmiast informuję o tym trenera.

Po treningu, meczu, turnieju:

Po zajęciach sportowych nie zostawiam żadnych śmieci po sobie (puste butelki, reklamówki, itp.), tylko wyrzucam je do pojemnika na śmieci.

Dbam o sprzęt własny i klubowy – czyszczę buty, piłki, rzeczy do prania odwracam na prawą stronę, składam sprzęt w jedno miejsce.

Aktywnie spędzam czas wolny! Na podwórku mogę wykonywać ćwiczenia, których nie opanowałem bardzo dobrze na zajęciach.

Obowiązki szkolne (odrabianie lekcji, itp.) staram się wykonywać jak najlepiej, gdyż mając problemy w nauce nie będę mógł uczestniczyć w treningach oraz meczach i turniejach.

Jeżeli nie będę na treningu, meczu lub turnieju zawsze powiadamiam trenera!!!